5-SLOPE - tajemnica w igle

Igła 5-slope to nowoczesne i niezwykle precyzyjne narzędzie do makijażu permanentnego. Układ pięciu igieł w jednym rzędzie pozwala na bardzo dokładne wprowadzanie pigmentu. Widoczny efekt można osiągnąć już przy wstępnym zaznaczaniu obramówki górnej kreski dekoracyjnej oka.

Bezbłędny zabieg – symbioza elemetów:

narzędzie, technika i wiedza

Przed rozpoczęciem zabiegu należy bardzo mocno naciągnąć skórę powieki. Igły muszą być ustawione we właściwej kolejności, najdłuższa igła w kartridżu jest igłą prowadzącą. Jeżeli chodzi

o wykonywanie ruchów, istotne jest, by igły nakłuwały skórę pod kątem 45°. W trakcie zabiegu używamy ruchu posuwisto-zwrotnego lub bardzo wolnego ruchu igłą tylko w jedną stronę. Z mojego doświadczenia wynika, że bardziej optymalny jest ten pierwszy typ. Przy zaznaczaniu

końcówki należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na to, aby w zakończeniu kreski

nie powstał krzyżyk.

Laboratorium mikropigmentacji oka – droga do poziomu master

Kontur kreski powinien być wypełniany ruchem zygzakowatym, wkłucie za wkłuciem – aż do momentu całkowitego zakolorowania. Swoje kursantki często uczulam na problem zbyt słabego naciągania skóry w trakcie zabiegu. Błąd ten skutkuje zazwyczaj wykonaniem niedokładnej kreski oka. Na tym etapie zabiegu musimy też uważać na unikanie powielania miejsc dobrze napigmentowanych. Konsekwentnie dbamy o to, aby naskórek nie był przepracowany. Pozytywne skutki takiego działania to m.in.: mniejsze odczucie bolesności zabiegu, łagodniejszy strupek, więcej pigmentu w skórze po zagojeniu. W celu zapigmentowania linii rzęs naciągamy oko ku jego zewnętrznej stronie i naciskamy na powiekę ruchomą w taki sposób, aby odkryła się linia wodna oka. Następnie, ruchem zygzakowatym wypełniamy dokładnie miejsce po miejscu.

W trakcie pigmentowania kreski dolnej pracujemy szybkim ruchem wahadłowym. Linię rozcieramy zawsze na zewnątrz, tworząc tzw. dymek. Aby wizualnie otworzyć oko unikamy wykonywania kreski mocno zdefiniowanej. Poprawne rozcieniowanie na dolnej linii powinno być szersze w kąciku zewnętrznym, musi zwężać się ku środkowi i kończyć na wysokości jednej trzeciej oka. Prowadzenie linii do przyśrodkowego kącika daje efekt zamknięcia i zmniejszenia oka. W linii rzęs cień powinien mieć najciemniejszą barwę. Pamiętajmy o tym, że na ciemno nigdy nie pigmentujemy linii wodnej! Unikajmy też łączenia kreski górnej z dolną w kąciku oka. Zabieg ten może doprowadzić do migracji pigmentu do naczynia krwionośnego. W drodze do perfekcji nie warto uczyć się na własnych błędach, bo makijaż permanentny podkreśli każdą pomyłkę na długo.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie